66953125
en-US

روش صحیح استفاده از منگنه کوب

منگنه کوب ابزاری ضروری برای افراد فنّی و آچار به دست است. این ابزار در انجام کارهای زیاد و متنوّعی مثل نصب سیم کشی ها، عایق کاری و بسته بندی به کار گرفته می شود. همچنین، منگنه کوب در پروژه های تعمیر و نوسازی در خانه، از کارهای تعمیر اساسیّه گرفته تا ساختن یک قفسه ی چوبی کوچک کاربرد دارد. منگنه ها از جنس فلزّات سنگین ساخته می شوند که می توانند درون پلاستیک، چوب و حتّی مصالح ساختمانی نفوذ کنند.
استفاده از یک منگنه کوب برای اوّلین بار می تواند ترسناک باشد. منگنه کوب ها ابزارهای قدرتمندی هستند و اگر به درستی استفاده نشوند می توانند خطرناک باشند. با این وجود ابزارهایی بسیار کاربردی هستند و اگر به درستی از آن ها استفاده شود کار کردن با آن ها ایمن است.
منگنه کوب ها می توانند درون اجسام ضخیم و متراکمی داخل شوند که منگنه کوب های معمولیِ اداری نمی توانند از پس آن ها بر بیایند. اکثر منگنه کوب ها دارای یک ماشه در قسمت بالای خود هستند که منگنه ها را با فشار از ته دستگاه به جلو حرکت می دهد.

روش استفاده از منگنه کوب

منگنه کوب یک ابزار بسیار مهم و حیاتی برای هر شخص فنی‌ای می‌باشد. از این ابزار قدرتمند در بسیاری از کارها از جمله سیم کشی خانه و عایق بندی خانه از این ابزار حیاتی استفاده می‌شود. هم چنین در بسیاری از پروژه‌های بهبود دکوراسیون خانه، از ترمیم اثاث منزل گرفته تا ساختن یک شلف چوبی کوچک، منگنه کوب یک ابزار پرکاربرد خواهد بود. منگنه‌ها از جنس فلزات سنگین می‌باشند که می‌توانند درون پلاستیک، چوب و مصالح ساختمانی فرو بروند.

انواع منگنه کوب‌ها

انواع مختلفی از منگنه کوب‌ها در بازار وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را به راحتی در ابزار فروشی محل خود پیدا کنید.

-  منگنه کوب‌های الکتریک

-  منگنه کوب‌های دارای باتری

-  منگنه کوب‌های دستی

-  منگنه کوب‌های دارای هوای فشرده

قدم اول: پر کردن منگنه کوب

اولین قدم در راه استفاده از منگنه کوب، پر کردن آن از منگنه می‌باشد. معمولاً یک دکمه‌ی رنگی در پشت منگنه کوب‌ها قرار دارد که به وسیله‌ی آن محل نگهداری منگنه‌ها باز می‌شود. با فشار دادن آن خشابی به شکل کشویی باز می‌شود و می‌توانید به سادگی آن را از منگنه‌های فلزی پر کنید. سپس این خشاب را ببندید و مطمئن شوید که صدای کلیک از آن شنیده می‌شود که در واقع نشانه‌ی آن است که به درستی بسته شده است.

قدم دوم: منگنه کنید

برای شروع منگنه کوبیدن، باید منگنه کوب را بر روی سطح مورد نظر قرار دهید و ماشه را فشار دهید. میزان فشاری که لازم است تا شما بر روی ماشه‌ی منگنه کوب وارد آورید، به نوع منگنه کوب مورد استفاده‌ی شما بستگی دارد.
اگر منگنه کوب الکتریکی دارید، فقط لازم است تا یک فشار کوچک بر روی آن بیاورید. در مقابل مثلاً یک منگنه کوب دستی نیاز به فشار و نیروی دستی بیشتری از سوی شما دارد.

روش استفاده از منگنه کوب

نکاتی در مورد استفاده از منگنه کوب‌ها

صرف نظر از نوع منگنه کوبی که در اختیار دارید، شما باید روش استفاده‌ی صحیح از منگنه کوب را به صورت کامل بیاموزید تا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید و خطری شما را تهدید نکند. از آن جایی که منگنه کوب‌ها می‌توانند حتی مصالح ساختمانی را نیز سوراخ کنند، اگر حادثه‌ای همراه با منگنه کوب پیش بیاید، تجربه‌ای بسیار دردناک خواهد بود. در اینجا نکاتی را در این رابطه آماده کردیم که چطور ایمنی را در رابطه با منگنه کوب رعایت کنید:

اولین و یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با کار با منگنه‌کوب‌ها این است که هیچ وقت آن‌ها را در جایی رها نکنید. بعضی از منگنه کوب‌ها دارای ویژگی قفل هستند که خیلی مناسب می‌باشد و توصیه می‌شود منگنه کوبی که تهیه می‌کنید حتماً این ویژگی را داشته باشد.
بنا بر این در هنگامی که از منگنه کوب استفاده نمی‌کنید و آن را در جایی گذاشته‌اید می‌توانید آن را قفل کنید تا خطری شما و اطرافیانتان را تهدید نکند. هرگز منگنه کوب را به سمت خود یا کس دیگری نگیرید.

حتی اگر خالی از منگنه باشد. منگنه کوب‌ها وسایل بسیار خطرناکی هستند و اصلاً نمی‌توان با آن‌ها شوخی کرد و یک اشتباه کوچک می‌تواند پشیمانی ابدی برای شما به بار بیاورد. هم چنین هنگامی که در حال منگنه کوبی نیستید، انگشتتان را از روی ماشه بردارید تا به صورت تصادفی هیچ منگنه‌ای کوبیده نشود. حتماً قبل از استفاده از منگنه کوب، بروشور و دفترچه روش استفاده که همراه با محصول فروخته می‌شود را به صورت کامل بخوانید.

هر چند آموزش‌های عمومی‌ای در رابطه با استفاده از منگنه کوب وجود دارد، اما ممکن است در برندهای مختلف فرق‌هایی وجود داشته باشد که این فرق‌ها به صورت کامل در دفترچه‌های مربوطه‌شان توضیح داده شده است.
در مورد منگنه کوب‌های الکتریکی یا برقی، همیشه سیم‌کشی‌های آن را چک کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد و در هنگام استفاده دچار برق گرفتگی نشوید. هرگز به فرزندانتان اجازه ندهید تا به این دستگاه دست بزنند یا با آن کار کنند.

به هیچ وجه نباید با این وسیله‌ای طوری رفتار کرد که انگار یک اسباب بازی است. همیشه در هنگام استفاده از منگنه کوب از عینک‌های ایمنی مخصوص استفاده کنید تا جسم خارجی به چشمتان وارد نشود. قبل از به کار بردن منگنه کوب در سطوح مختلف، آن جا را چک کنید تا سیم برق یا چیزهای خطرناک دیگری وجود نداشته باشد. همیشه بلافاصله بعد از تمام شدن کارتان با منگنه کوب برقی آن را از پریز بکشید.

 
تاریخ ایجاد:شنبه 11 آذر 1396
تعداد بازدید: 1871
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade