66953125
en-US

روش ساختن یک میز ناهارخوری

امروز می‌خواهیم تا پروژه‌ای را به شما معرفی کنیم که انجامش تنها به چند ابزار مختلف، چند آخر هفته زمان و کمی شجاعت انجام کار جدید احتیاج دارد. اگر در نجاری تجربه‌ای ندارید، این کار می‌تواند کمی جاه‌طلبانه باشد.

اما اگر تجربه‌ی انجام کار نجاری را دارید، خیلی برایتان سخت نخواهد بود. این را هم در نظر داشته باشید که من که می‌خواهم به شما آموزش دهم تنها چند کلاس گذرانده‌ام و یک حرفه‌ای محسوب نمی‌شوم.

ساخت میز ناهار خوری

چیزهایی که به آن‌ها احتیاج دارید

خب می‌توانیم شروع کنیم؟ این چیزهایی که معرفی می‌کنیم ممکن است گران‌تر از آن چیزی که واقعاً هستند به نظر بیایند، اما این طور نیست و از آن نترسید. این کار از زمان شروع تا پایانش حدود دو هفته وقت می‌خواهد.

ابزارها:

 • اره میزی (Table Saw) برای بریدن از عرض و ایجاد فرو رفتگی بر روی پایه‌ها
 • اره شعاعی (Radial Arm Saw) برای بریدن چوب در طول
 • چاقو برای ایجاد شکاف و بریدگی
 • سنباده دستی
 • دریل
 • قید یا جیگ جیبی

متفرقه:

 • چکش، پیچ گوشتی و هر چیزی بتواند بر روی چوب علامت بگذارد
 • برس، روغن و رنگ
 • پلی‌اورتان برای محافظت از محصول نهایی
 • اسپری رنگ مشکی برای پایه‌ها و واشرها

الوار:

اندازه‌ها به اینچ است و تعدادشان نیز ذکر شده است:

 • 4″x4″x8’s – 3
 • 2″x8″x8’s – 3
 • 2″x12″x12’s – 2
 • 2″x4″x8’s – 4

سخت افزار:

پیچ، واشر، پیچ‌های جیبی و براکت

کشیدن نقشه:

اولین مرحله در این کار این است که شما نقشه‌ی خود را مشخص کنید. میز را از بالا و از کنار در نظر بگیرید و از زوایای مختلف اندازه‌های آن را ذکر نمایید. اندازه‌های نمونه در تصاویر زیر آمده است:

 

خریدن الوارها

حالا که تمامی این مراحل انجام شده است، شما می‌دانید که به چقدر الوار و چوب احتیاج دارید. به نزدیک‌ترین مغازه الوار فروشی سر بزنید و به اندازه‌ی میزان مورد احتیاجتان الوار تهیه فرمایید.

 

 

چوب‌ها را ببرید

در مرحله‌ی بعدی می‌توانید به مغازه‌ی نجاری سر بزنید تا کار برش‌ها را برایتان انجام دهد، اگر نه خودتان باید این کار را انجام دهید و به برش چوب‌ها بپردازید.

 

 

هر قطعه را علامت گذاری کنید تا بعداً دچار سردرگمی نشوید. یک ضرب المثل قدیمی در نجاری است که می‌گوید «همه چیز  را دوبار اندازه بگیر، یک بار ببُر.» ما خودمان به این جمله توجهی نمی‌کنیم و مجبور می‌شویم به ازای هر بار اندازه گرفتن، سه بار ببُریم!

 

 

روی میز را طراحی کنید

حالا که همه‌ی برش‌ها را انجام دادید، نوبت آن است تا روی یا رویه‌ی میز را درست کنید. قطعات را کنار هم بگذارید تا آن چیزی که در ذهن داشته‌اید شکل بگیرد. می‌توانید مدل‌های مختلف را امتحان کنید و چوب‌ها را در زوایا و مدل‌های گوناگون کنار هم بگذارید.

 

 

با استفاده از پیچ‌های جیبی قطعات را در کنار هم محکم کنید تا از جای خود تکان نخورند. برای پایه‌ها و قسمت‌های دیگر میز نیز همین سناریو را تکرار کنید.

 

 

قسمت بالایی میز را تقریباً ساخته‌اید و کار شما در این قسمت تقریباً به پایان رسیده است. از یک سنباده برای خلاص شدن از شر ناهمواری‌های روی چوب استفاده کنید.

 

فریم را بسازید

حالا نوبت ساختن فریم میز است. اندازه‌گذاری‌ها را انجام دهید و هم چنین به ضخامت آن ها نیز توجه کافی را مبذول دارید.

 

 

بعد از این که کار علامت گذاری تمام شد، نوبت آن است تا کار بریدن را شروع کنید. با استفاده از اره میزی یا همان table saw می‌توانید این کار را انجام دهید. برای هر پایه نیز این کارها را تکرار کنید. با دقت و نرم رد کردن چوب از اره می‌توانید چوب‌های با سطح بسیار صاف و بدون پستی بلندی داشته باشید.

 

 

قسمت‌های بریده شده را امتحان کنید که اندازه‌شان درست است یا خیر؟

 

 

حالا با استفاده از دریل سوراخ‌هایی در چوب ایجاد کنید و با پیچ این قطعات را به یکدیگر محکم کنید.

 

 

دیگر تقریباً کار ساخت میز ناهارخوری شما تمام است. حالا نوبت آن است تا به سر و وضع کلی میزتان برسید و با یک سنباده از نبودن پستی و بلندی بر روی میزتان مطمئن شوید. هم چنین با استفاده از روغن‌های مخصوص جلا دهنده‌ی چوب می‌توانید میز ناهارخوری خود را برق بیندازید. از رنگ‌های مخصوص چوب نیز می‌توانید استفاده کنید تا میز ناهارخوری شما ظاهری مناسب بگیرد و بتوانید از آن در تمامی قسمت‌های دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود استفاده کنید.

تاریخ ایجاد:چهارشنبه 13 تیر 1397
تعداد بازدید: 394
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade