66953125
en-US

نجاری ، هنر برآمده از دل چوب

نجاری یا درودگری ، حرفه و صنعتی مرتبط به چوب است که می توان ان را نوعی هنر دانست. یک درودگر یا نجار شخصی است که با استفاده از چوب انواع محصولات را تولید می کند. نجاری و درودگری فنی بسیار قدیمی می باشد که با شروع شهر نشینی پیشرفت کرده و انواع محصولات مرتبط با زندگی شهر نشینی را نیز به وجود اورده اند از جمله در صنایع مبلمان ، کابینت سازی ، پارکت ، در و پنجره ، انواع میز ها و ...سازندگان قایق ، هنرمندان که کار کنده کاری روی چوب و سازندگان ساز ها نیز زیرمجموعه نجاری و درودگری می باشند.

نجاری

نجاری استفاده هنرمندانه از چوب ، برش ان ، وصل کردن به یکدیگر به منظور ساختن یک سازه چوبی است. به دلیل فراوانی چوب در قدیم ، نجاری به عنوان یکی از کهن ترین صنایع بشری می باشد زیرا که در گذشتگان دور از چوب به عنوان اصلی ترین مواد و مصالح ساختمانی بوده و حتی انسان های اولیه برای ساختن سرپناه برای خود از چوب و الوار استفاده می کردند. ولی به دلیل اینکه چوب در اثر مدت زمان دچار پوسیدگی می شود ، نمونه هایی از ان دوران وجود ندارد.

درودگری

محصولات نجاری در دنیای امروز

محصولات چوبی به دلیل اینکه به نوعی وامدار طبیعت می باشند و از دل جنگل ها به دست می ایند ، حس سرزندگی و شادابی دارند و خیلی از مردم علاقه بسیاری به محصولات چوبی دارند.

امروزه در همه موارد کاربرد دارند به خصوص در صنایع دکوراسیون از چوب استفاده های فراوانی می کنند چه به عنوان محصولات هنری کنده کاری چوب و ... و چه از محصولاتی که از چوب ساخته شده اند :

 انواع مبلمان ها ، انواع میز ها ، پارکت ها ، کمد ها ، کابینت ها. محصولات چوبی دارای روح هستند و حس و انرژی مثبتی به انسان ساطع می کنند.

تاریخ ایجاد: یک‌شنبه 13 آبان 1397
تعداد بازدید: 1253
rating
نام
ایمیل
نظر

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade