66953125
en-US

انواع متفاوت دستگاه های میخ کوب

اگر به طور مستمر با میخ ها سر و کار دارید، احتمالا به یک میخ کوب نیاز خواهید داشت. دستگاه میخ کوب می تواند با سرعت و دقت ثابت روزانه صدها میخ بکوبد.
انواع مختلف میخکوب براساس منبع قدرت تقسیم بندی میشوند :پرمصرفترین آنها میخ کوب های بادی و سپس برقی و شارژی میباشند ،همچنین تفنگ های میخ کوب که به وسیله چاشنی کار میکنند. میخکوب ها کاربردهای بسیاری دارد.
برخی مدل ها برای کارهای سنگین و پرفشار طراحی شده اند و برخی دیگر برای کارهای سبک تر مناسب هستند. میخکوب را بر اساس توان و نوع کاربرد هم دسته بندی می نمایند. منبع قدرت میخ کوب قابلیت جا به جایی ابزار و نوع کار آن را تعیین می کند.
میخ کوب بادی به کمک کمپرسور هوا کار می کند، فشار(psi) و حجم هوایی که کمپرسور هوا تولید می نماید(cfm) باید بیشتر یا معادل نیاز میخکوب باشد. اگر قصد دارید هم زمان ابزار بادی دیگری نیز به کار بگیرید؛ اطمینان حاصل کنید کمپرسور توان تولید هوای فشرده لازم را داشته باشد.
با اینکه میخ کوب بادی قدرتمند است و از پس انجام وظایف سنگین به خوبی بر می آید ولی محدودیت جا به جایی دارد.

از چه نوع میخکوبی برای کار بر روی تخته های 2x4 استفاده می‌کنید؟

میخکوب یک ابزار اتوماتیک است که به وسیله‌ی برق، باتری یا هوای فشرده شده میخ را بر روی سطح مورد نظر ما می کوبد. میخکوب ها در انواع مختلفی عرضه می شوند و مهم ترین دلیل عرضه‌ی آن در نوع های مختلف این است که در هر کدام از چه نوع میخ با چه اندازه‌ای استفاده می شود.
از سایزهای بسیار بزرگ آن در صنعت ساخت و ساز استفاده می شود و مدل های کوچک تر آن در کارهای کوچک چوبی مانند ساخت یک قاب عکس مورد استفاده قرار می گیرد. کوبیدن میخ با میخکوب، نه تنها از روش دستی آن سریع تر است، بلکه برای دست و مچ شما نیز راحت تر است تا با میخکوب کار کند.
با معرفی میخکوب به دنیای صنعت، بخش زیادی از کار یدی نجاران حرفه‌ای که فشار زیادی بر دست ها و بازوهای آنان وارد می کرد، کاسته شد.

 

میخکوب‌های بزرگ معمولاً بادی هستند، به این معنی که از هوای فشرده شده که از طریق یک شلنگ هوا به آن منتقل می شود، استفاده می کند تا میخ را بر روی سطح مورد نظر ما بکوبد. میخکوب‌های کوچک هم در شکل بادی وجود دارند، اما مدل‌های کوچکی که از باتری استفاده می کنند متداول تر است.
میخکوب‌های کوچک بسیار ارزان هستند و قیمت مناسبی دارند؛ به طوری که تقریباً در هر خانه‌ای می توان یک میخکوب کوچک پیدا کرد.

در این جا خلاصه‌ای از انواع مختلف و معمول میخکوب‌های موجود آورده شده است.

میخکوب‌های قاب بندی برای تخته‌های ساخت و ساز 2x

میخکوب‌های بزرگی که توسط نجاران حرفه‌ای مورد استفاده قرار می گیرد، میخکوب‌های قاب بندی نیز نامیده می شود. این نوع میخکوب خود دو نوع مختلف دارد: اولی نوع بندی یا تسمه‌ای است که خشاب بسیار بلندی دارد و تعداد بسیار زیادی میخ شانه‌ای می تواند در آن جای بگیرد.
نوع دوم نوع فنری است که خشاب آن گرد است و میخ‌ها به همین شکل در خشاب آن قرار می گیرند. نوع تسمه‌ای خشاب‌هایی دارد که مستقیماً از سر میخکوب خارج می شود و در برخی موارد کمی زاویه نیز دارند.

هر دو نوع تسمه‌ای و فنری در انواع بادی و باتری دار عرضه شده و می شوند. اما نوع بادی آن معمول‌تر است و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد: چرا که قابلیت وارد کردن نیروی بیشتری بر میخ را داراست. با این حال و با پیشرفت فناوری‌های مربوط به باتری، نوع باتری‌دار آن نیز در حال توسعه است.
بر روی بعضی از میخکوب‌های قاب بندی فقط یک نوع سایز میخ را می توان استفاده کرد، اما این موضوع معمول نیست و بر روی بسیاری از آن‌ها می توان انواع مختلفی از میخ را استفاده کرد: از میخ‌های ۱٫۲۵ اینچی گرفته تا ۳٫۵ اینچ. که این موضوع تأثیر زیادی بر کارایی این نوع میخکوب‌ها دارد.

میخکوب های پوششی

میخکوب های پوششی نوع خاصی از میخکوب های قاب بندی هستند که برای استفاده از میخ‌های کوتاه با سری بزرگ طراحی شده‌اند. از این نوع میخکوب برای نصب و اجرای اجزای مختلف سقف و کف‌پوش‌ها استفاده می شود.
همانند میخکوب های قاب بندی، این نوع نیز در دو نوع بادی و باتری دار موجود می باشد و هم چنین تنوع بالایی در پذیرش سایزهای مختلف میخ را دارا می باشند. نوع فنری در این نوع میخکوب معمول‌تر می باشد، هر چند نوع تسمه‌ای آن نیز موجود است.

این نوع ابزارها معمولاً در اختیار کاربران حرفه‌ای می باشد. با این حال ممکن است که صاحبان خانه و آن‌هایی که در خانه کارگاه نجاری دارند، گاهی چنین ابزاری را کرایه کنند. این میخکوب ها برای قاب بندی مناسب نیستند و از آن‌ها تنها برای چسباندن ورقه‌های مختلف به سقف یا زمین استفاده می شود.

میخکوب های نازک کاری و میخکوب های زیرپهن

از این میخکوب های خاص برای استفاده در نازک کاری یا استفاده از میخ‌های زیر پهن استفاده می‌شود. هم چنین از آن‌ها برای اتصال قطعات مختلف چوب استفاده می‌شود و نکته‌ی مهم این است که در آن‌ها سر میخ دیده خواهد شد.
این نوع میخکوب‌ها نیز از نظر قیمت و کیفیت بسیار برای صاحبان خانه مناسب است و از آن ابزارهایی است که در خانه‌های زیادی پیدا می‌شود. این میخکوب‌ها از میخ‌های متنوعی استفاده می‌کنند: از میخ‌های ۱ اینچی گرفته تا ۱٫۵ اینچی. نوع باتری دار آن نیز وجود دارد و در حال توسعه است.

تاریخ ایجاد: شنبه 11 آذر 1396
تعداد بازدید: 4313
rating
نام
ایمیل
نظر

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade