66953125
en-US

صنایع چوب و کاربرد آن در دیگر صنعت ها

صنایع چوب و استفاده آن در دیگر صنایع از دیرباز رواج داشته و به خیلی از صنعت ها از جمله صنایع بسته بندی نیز وارد شده است.

صنایع چوب و امکاناتی که در اختیار ما می گذارد :

چوب در طول تاریخ حیات انسان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و انسان های اولیه تقریبا تمامی کارها و وسایل خود را با استفاده از چوب برطرف می کردند. بخشی از صنایع چوب با کمک صنعتگران باقی مانده ولی بیشتر کاربرد های ان در طول زمان جایگزین هایی پیدا کرده است.

استفاده از چوب و صنایع آن در ایران نیز قدمت بسیاری دارد. در قدیم در شمال کشور و همچنین در بعضی از نقاط هنوز هم از چوب به عنوان ماده اولیه مورد استفاده برای ساختن خانه ، ساختن قایق و تهیه هیزم برای زمستان و دیگر موارد مصرفی زیاد استفاده می شده است.

 

صنایع چوب

 به دلیل جنگل های بسیاری که در شمال کشور وجود دارد و درخت های فراوان و با علم به اینکه چوب قابل تجدید حیات است بسیار استفاده می شده است و اهمیت چوب و درختان در قدیم به حدی بالا بود که در زمان هخامنشیان ، دستور کاشت درختان جنگلی بسیاری صادر می شود. 

معادن روزی به پایان می رسند ولی جنگلی که به خوبی نگهداری شود می تواند برای سالیان بسیاری نیازهای شما از جانب چوب را برطرف کند و بی وقفه برای شما چوب تولید کند.

صنایع چوب دارای اهمیت بسیاری در دیگر صنایع از جمله صنایع بسته بندی ، مبلمان ، دکوراسیون و ... دارد.ما در این مطلب می خواهیم نگاهی به استفاده از صنایع چوب در صنایع بسته بندی بکنیم.

چوب و کاربرد آن در صنایع بسته بندی

در صنایع بسته بندی از چوب و محصولات چوبی بسیار استفاده می شود و طبعا همه ی ما وقتی صحبت از چوب در بسته بندی می شود سریع به یاد پالت ها و جعبه های چوبی میوفتیم که در بیشتر موارد در بدنه وسایل استفاده می شود تا از زخمی شدن و اسیب دیدن محصولات جلوگیری کنند.

لوازم بسته بندی

یکی از لوازم بسته بندی که تقریبا در همه چیز کاربرد دارد و به نوعی یکی از مشتقات صنایع چوب می باشد ، کارتن است. ما امروزه برای لوازم بسته بندی همه چیز از کارتن در ابعاد و اندازه ها و شکل های مختلف استفاده می کنیم. 

 

لوازم بسته بندی

 

به نوعی می توان گفت که کارتن به عنوان یکی از مهم ترین لوازم بسته بندی عضو جدانشدنی هر محصولی می باشد و در کلیه صنایع به کار گرفته می شود. از کارتن برای حمل و نقل اسان ، جلوگیری از اسیب دیدن محصولات و دلایل مختلف دیگری بهره گرفته می شود. 

لوازم قاب سازی از صنعت چوب

لوازم قاب سازی یکی دیگر از صنایع می باشد که از چوب بهره می برد. تا گذشته های نه چندان دور تقریبا بیشتر قاب هایی که ساخته می شد از جنس چوب می بود. 

و همیشه برای بهتر جلوه کردن عکس و تابلو و ... از قاب های نفیسی بهره گرفته می شد. و همیشه در تابلو فرش ها که جز ارزشمند ترین اثار ایرانیان است ما شاهد قاب های نفیس و زیبایی هستیم.

لوازم قاب سازی شامل انواع گیره ها و سوزن هایی می باشد که در این محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

 صنعت مبلمان

یکی دیگر از صنعت هایی که با چوب ارتباط گسترده دارد و می توان شاید گفت که لازمه رویه کوبی ، تا حدی وجود چوب می باشد.
در صنعت مبلمان اساسی ترین شغل رویه کوبی می باشد. 
رویه کوبی چیست؟ این شاید اولین سوالی باشد که بعد از خواندن مطلب بالا به ذهن شما خطور می کند. به صفحه رویه کوبی مراجعه کنید.

تاریخ ایجاد:یک شنیه 13 آبان 1397
تعداد بازدید: 299
rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تلفکس: 66953301 - 66953125 صدای مشتری: 02166175069

تلفن: 02166953125 - 02152859

info@tinafelez.com

Copyright 2017 by TinaFlez. | Designed By webcade